нтел

ервіс

Мінфін затвердив наказ від 04.072022 року № 189 (далі – Наказ № 189), яким вносяться зміни до форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затвердженої наказом Мінфіну від 13.01.2015 року № 4 (у редакції наказу Мінфіну від 15.12.2020 року № 773) та до Порядку його заповнення.

Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування (орієнтовна дата опублікування – 09.08.2022 року).

Однак не встиг ще Наказ № 189 набрати чинності, як до нього Мінфін вже вніс зміни наказом від 25.07.2022 року № 215, який також набирає чинності з дня опублікування (орієнтовна дата опублікування – 09.08.2022 року).

Отже , які основні зміни передбачені?

Викладена у новій редакції форма Податкового розрахунку. Зокрема, до форми Податкового розрахунку додано нові рядки:

Ці рядки заповнюються роботодавцями — платниками єдиного податку, які обрали спрощену систему оподаткування (фізичними особами — підприємцями, які належать до другої та третьої груп платників єдиного податку, а також юридичними особами, які належать до третьої групи платників єдиного податку) за найманих працівників, призваних під час мобілізації на військову службу до Збройних Сил України, які не отримували доходи у вигляді грошового забезпечення, у період мобілізації.

Також у новій редакції викладені додатки 2, 4ДФ до цієї форми. Зокрема, в розділі ІІ додатка 4ДФ додано рядки щодо доходів від продажу сільськогосподарської продукції.

Нагадаємо нашим читачам, що Податковий розрахунок подається щоквартально. Отже, нову форму Податкового розрахунку згідно з нормами Податкового кодексу потрібно буде подавати за ІV квартал 2022 року. Однак податківці можуть надати інше роз’яснення щодо подання нової форми. Тому слідкуйте за нашими новинами.